MEMORIU TEHNIC DE PREZENTARE
DATE GENERALE
Tabelul 1 — Date de identificare
Element | Date de identificare |
Denumirea obiectivului de investiții | Capacitati de producere energie din surse regenerabile de energie, pentru consum propriu in comuna Dragoesti, judetul Valcea |
Beneficiar / Titular | Comuna Dragoesti, județul Valcea |
Proiectant | RED SOCKET SRL |
Amplasament | Comuna Dragoesti, județul Valcea |
Sursa de finanțare | Fondul pentru modernizare — „Sprijinirea investiţiilor în noi capacităţi de producere a energiei electrice produsă din surse regenerabile de energie solară, cu capacități de stocare integrate, pentru autoconsum pentru entități publice” |
Prezentul memoriu tehnic însoțește devizul general și devizul pe obiect al investiției și descrie soluția tehnică propusă, principalele categorii de lucrări, indicatorii tehnico-economici și reglementările aplicabile.
NECESITATEA ȘI OPORTUNITATEA INVESTIȚIEI
Comuna Dragoesti asigură funcționarea unui număr de consumatori proprii — clădiri administrative, unități de învățământ, obiective social-culturale, iluminat public și instalații de utilități publice — a căror factură de energie electrică reprezintă o componentă semnificativă și volatilă a cheltuielilor bugetului local, iar alimentarea integrală din rețeaua de distribuție expune administrația locală atât la fluctuațiile prețului, cât și la efectele întreruperilor.
Investiția propusă răspunde acestei situații prin înființarea unei capacități proprii de producere a energiei electrice din surse regenerabile fotovoltaice, dublată de un sistem de stocare a energiei electrice. Componenta de stocare transformă o instalație cu profil diurn într-o resursă disponibilă în intervalele de consum efectiv ale comunei, inclusiv seara și în orele de vârf.
Obiectivele urmărite prin realizarea investiției sunt:
- creșterea gradului de independență energetică a comunei și reducerea expunerii la variațiile prețului energiei electrice;
- optimizarea consumului propriu prin decalarea în timp a energiei produse, cu ajutorul sistemului de stocare;
- reducerea costurilor operaționale ale bugetului local pe durata de viață a instalației;
- reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră și asigurarea unei surse de energie fiabile pentru obiectivele de interes public.
AMPLASAMENTUL INVESTIȚIEI
Condițiile de calcul orientative pentru zona Oltenia se confirmă la faza de proiect tehnic, pe baza studiului geotehnic și a hărților de zonare din P100-1/2013, CR 1-1-3/2012 și CR 1-1-4/2012.
Pentru investiția aflată în faza de proiectare a fost obținut certificatul de urbanism. De asemenea, a fost emisă decizia etapei de încadrare, prin care autoritatea competentă pentru protecția mediului a stabilit că proiectul nu intră sub incidența Legii nr. 292/2018 privind evaluarea impactului anumitor proiecte publice și private asupra mediului, nefiind necesară parcurgerea procedurii de evaluare a impactului asupra mediului.
În vederea proiectării investiției a fost efectuat un studiu topografic și unul geotehnic.
DESCRIEREA SOLUȚIEI TEHNICE
Configurația generală
Soluția propusă constă în realizarea unei centrale electrice fotovoltaice montate la sol, pe structuri fixe, alcătuită din 160 de module fotovoltaice de minimum 625 Wp fiecare — respectiv o putere instalată în curent continuu de 100 kWp (0,10 MWp) — echipată cu 2 invertoare de rețea de 50 kVA fiecare, totalizând 100 kVA în curent alternativ, și cu un sistem de stocare de tip stand alone format din 1 unitate de 215 kWh, cu o capacitate totală de 215 kWh (0,215 MWh). Autonomia rezultată la capacitatea nominală a instalației este de 2,15 ore, peste cerința de minimum 2 ore a programului de finanțare. În cadrul aceluiași obiectiv de investiții se instalează și o pompă de căldură reversibilă, împreună cu accesoriile de montaj aferente — puffer, filtru separator de impurități, vase de expansiune și pompă de circulație — într-o clădire publică aflată în proprietatea beneficiarului. Pompa de căldură asigură atât încălzirea, cât și răcirea spațiilor, valorificând o parte din energia electrică produsă de centrala fotovoltaică și majorând astfel gradul de autoconsum al instalației.
Generatorul fotovoltaic
Modulele fotovoltaice sunt de tip monocristalin, cu tehnologie de celulă performantă (n-type TOPCon sau echivalent), randament ridicat la nivel de modul și coeficient de temperatură redus. Se aleg cu certificare conform SR EN IEC 61215 și SR EN IEC 61730, cu garanție de produs de minimum 12 ani și garanție de performanță liniară pe minimum 25 de ani, cu degradare anuală declarată de maximum 0,55%/an după primul an.
Modulele se grupează în șiruri dimensionate astfel încât tensiunea în circuit deschis la temperatura minimă de calcul să rămână sub tensiunea maximă admisă de invertoare, iar tensiunea în punctul de putere maximă să se încadreze în plaja de urmărire MPPT pe întreg intervalul de exploatare. Fiecare intrare MPPT deservește module cu aceeași orientare, înclinare și condiții de umbrire.
Structurile de susținere și lucrările de construcții
Modulele se montează pe structuri metalice fixe orientate spre sud, cu unghi de înclinare optimizat pentru maximizarea producției anuale (25°–35° pentru latitudinea amplasamentului). Structurile se realizează din profile de oțel zincat la cald, cu elemente de prindere din oțel inoxidabil, și se fixează pe piloți batuți sau înșurubați, soluția de fundare fiind stabilită definitiv pe baza studiului geotehnic; dimensionarea se face la acțiunile permanente și variabile — greutate proprie, zăpadă, vânt și seism. Devizul prevede 8 structuri de susținere, câte una pentru fiecare grup de 20 de module.
Lucrările de construcții cuprind terasamente și sistematizare pe verticală, platformă betonată de 8 mp pentru unitățile de stocare și echipamentele de conexiune, împrejmuire perimetrală pe 185 ml, cu poartă de acces auto și poartă pietonală, iluminat perimetral cu 3 stâlpi metalici de 6 m și 6 aparate LED de 36 W cu telegestiune, sistem de supraveghere video, linie electrică subterană de alimentare a stâlpilor pe 130 ml, rețea electrică subterană de utilizare pe 135 ml, tablou electric general, priză de pământ cu două contururi, cablu solar pe 640 ml și montajul pompei de căldură reversibile și al accesoriilor aferente, într-o clădire publică aflată în proprietatea beneficiarului.
Conversia curentului continuu în curent alternativ
Transformarea curentului continuu produs de generatorul fotovoltaic în curent alternativ este asigurată de 2 invertoare de rețea trifazate, cu puterea nominală de 50 kVA fiecare (total 100 kVA). Invertoarele se aleg cu randament european de minimum 98%, urmărire multiplă a punctului de putere maximă, protecție la supratensiuni integrată, monitorizare la nivel de string și grad de protecție minim IP65 pentru montaj exterior, respectând SR EN 62109-1 și -2 și cerințele tehnice de racordare aplicabile modulelor generatoare.
Sistemul de stocare a energiei electrice
Stocarea energiei produse este asigurată de 1 unitate individuală de tip stand alone, cu capacitatea nominală de 215 kWh fiecare, rezultând o capacitate totală instalată de 215 kWh (0,215 MWh). Unitățile se livrează ca ansambluri complete, în carcasă proprie pentru montaj exterior, cu grad de protecție minim IP54, cuprinzând modulele de baterii, sistemul de management al bateriei (BMS), climatizarea și controlul temperaturii, precum și detecția, semnalizarea și stingerea incendiului.
Tehnologia recomandată este litiu–fier–fosfat (LiFePO4), pentru stabilitatea termică superioară, durata de viață ciclică ridicată (minimum 6.000 de cicluri la o adâncime de descărcare de 80%, cu capacitate reziduală de minimum 70%) și comportamentul sigur în caz de avarie, cu respectarea SR EN IEC 62619 și SR EN IEC 62933. Unitățile se amplasează pe platforme betonate, la distanțele de siguranță impuse de reglementările privind securitatea la incendiu, cu asigurarea accesului mijloacelor de intervenție.
Racordarea la rețeaua electrică
Racordarea se realizează conform avizului tehnic de racordare ce va fi emis de operatorul de distribuție, în soluția și punctul de delimitare stabilite prin studiul de soluție. Puterea maximă evacuată în rețea se limitează la valoarea aprobată, prin sistemul de management al energiei și protecțiile asociate, iar instalația se echipează cu grup de măsurare bidirecțional și cu funcțiile de protecție și deconectare la pierderea rețelei.
Indicatorii tehnici ai obiectivului
Tabelul 2 — Indicatori tehnici
Indicator | Valoare |
Capacitate nou înființată de producere a energiei electrice | 0,10 MWp |
Capacitate de stocare instalată | 0,215 MWh |
Număr de module de stocare individuale de 215 kWh | 1 buc. |
Număr de module fotovoltaice | 160 buc. (min. 625 Wp/buc.) |
Reglementări și normative aplicabile
Proiectarea, execuția și punerea în funcțiune se realizează cu respectarea următoarelor reglementări:
- Legea nr. 10/1995 privind calitatea în construcții și Legea nr. 50/1991 privind autorizarea lucrărilor de construcții, republicate; H.G. nr. 907/2016 privind documentațiile tehnico-economice;
- Legea nr. 123/2012 a energiei electrice și a gazelor naturale și reglementările ANRE privind racordarea utilizatorilor la rețelele electrice de interes public și cerințele tehnice de racordare a modulelor generatoare;
- Normativul I7-2011 și NTE 007/08/00; P100-1/2013, CR 1-1-3/2012, CR 1-1-4/2012 și SR EN 1993 (structura metalică); SR EN IEC 61215 și 61730 (module), SR EN 62109-1/-2 (invertoare), SR EN IEC 62446 (punere în funcțiune), SR EN IEC 62619 și 62933 (stocare), SR EN 62305 (trăsnet);
- Legea nr. 319/2006, H.G. nr. 1425/2006 și H.G. nr. 300/2006 privind securitatea și sănătatea în muncă și șantierele temporare sau mobile; O.U.G. nr. 92/2021 privind regimul deșeurilor.
Exploatare, mentenanță, securitate și protecția mediului
Instalația nu generează emisii în atmosferă, apă sau sol în timpul funcționării și nu produce zgomot semnificativ, aspect confirmat de decizia etapei de încadrare emisă de autoritatea competentă pentru protecția mediului. În execuție se aplică măsuri de limitare a emisiilor de praf și zgomot, de protejare a solului vegetal decopertat și de colectare selectivă a deșeurilor, iar la sfârșitul duratei de viață modulele și unitățile de stocare se predau operatorilor autorizați.
Securitatea la incendiu se asigură prin distanțele de siguranță dintre unitățile de stocare și celelalte componente, prin sistemele proprii de detecție și stingere ale acestora, prin accesul autospecialelor pe drumul tehnologic și prin scenariul de securitate la incendiu.
Durata de realizare a investiției
Durata estimată de realizare a investiției este de 12 luni de la semnarea contractului de finanțare: documentații tehnice, avize, autorizația de construire și procedurile de achiziție publică — cca. 5 luni; execuția lucrărilor de construcții, montajul echipamentelor și instalațiile electrice — cca. 5 luni; probe tehnologice, punere în funcțiune și recepția la terminarea lucrărilor — cca. 2 luni.
Întocmit,
Proiectant
Pag. 4 / 4
Proiectant: RED SOCKET SRL
Beneficiar: Comuna Dragoesti
Obiect: Centrala electrica fotovoltaica cu sistem de stocare a energiei
DEVIZ OBIECT privind cheltuielile necesare realizarii |
|
| ||
|
|
| ||
Nr cap. Deviz General | Denumirea capitolelor si subcapitolelor de cheltuieli | Valoare (fara TVA) | TVA | Valoare (cu TVA) |
Lei | Lei | Lei | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Cheltuieli pentru investitia de baza |
|
| ||
CAPITOL I Constructii si instalatii |
|
| ||
4.1.1 | Terasamente, sistematizare pe verticala si amenajari exterioare | 58.060,00 | 12.192,60 | 70.252,60 |
4.1.2 | Rezistenta | 35.520,00 | 7.459,20 | 42.979,20 |
4.1.3 | Arhitectura | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
4.1.4 | Instalatii | 124.915,00 | 26.232,15 | 151.147,15 |
4.1.5 | Alte categorii de constructii | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
TOTAL CAPITOL I | 218.495,00 | 45.883,95 | 264.378,95 | |
CAPITOL II Montaj |
|
| ||
4.2 | Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale | 92.600,00 | 19.446,00 | 112.046,00 |
TOTAL CAPITOL II | 92.600,00 | 19.446,00 | 112.046,00 | |
CAPITOL III Procurare |
|
| ||
4.3 | Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj | 422.955,00 | 88.820,55 | 511.775,55 |
4.4 | Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesita montaj si echipamente de transport | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
4.5 | Dotari | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
4.6 | Active necorporale | 35.000,00 | 7.350,00 | 42.350,00 |
TOTAL CAPITOL III | 457.955,00 | 96.170,55 | 554.125,55 | |
TOTAL DEVIZ OBIECT | 769.050,00 | 161.500,50 | 930.550,50 | |
Proiectant
RED SOCKET SRL
Proiectant: | RED SOCKET SRL |
Beneficiar: | Comuna Dragoesti |
Capacitati de producere energie din surse regenerabile de energie, pentru consum propriu in comuna Dragoesti, judetul Valcea | |
DEVIZ GENERAL
al obiectivului de investiţii
Nr. crt. | Denumirea capitolelor şi subcapitolelor de cheltuieli | Valoare fără TVA | TVA | Valoare cu TVA | |
lei | lei | lei | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |
CAPITOLUL 1 Cheltuieli pentru obţinerea şi amenajarea terenului |
|
| |||
1.1 | Obţinerea terenului | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
1.2 | Amenajarea terenului | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
1.3 | Amenajări pentru protecţia mediului şi aducerea terenului la starea iniţială | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
1.4 | Cheltuieli pentru relocarea/protecţia utilităţilor | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
Total capitol 1 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||
CAPITOLUL 2 Cheltuieli pentru asigurarea utilităţilor necesare obiectivului de investiţii |
|
| |||
Total capitol 2 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||
CAPITOLUL 3 Cheltuieli pentru proiectare şi asistenţă tehnică |
|
| |||
3.1 | Studii | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.1.1. Studii de teren | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.1.2. Raport privind impactul asupra mediului | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.1.3. Alte studii specifice | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
3.2 | Documentaţii-suport şi cheltuieli pentru obţinerea de avize, acorduri şi autorizaţii | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
3.3 | Expertizare tehnică | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
3.4 | Certificarea performanţei energetice şi auditul energetic al clădirilor | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
3.5 | Proiectare | 43.000,00 | 9.030,00 | 52.030,00 | |
| 3.5.1. Temă de proiectare | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.5.2. Studiu de prefezabilitate | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.5.3. Studiu de fezabilitate/documentaţie de avizare a lucrărilor de intervenţii şi deviz general | 26.650,00 | 5.596,50 | 32.246,50 | |
| 3.5.4. Documentaţiile tehnice necesare în vederea obţinerii avizelor/acordurilor/autorizaţiilor | 2.000,00 | 420,00 | 2.420,00 | |
| 3.5.5. Verificarea tehnică de calitate a proiectului tehnic şi a detaliilor de execuţie | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.5.6. Proiect tehnic şi detalii de execuţie | 14.350,00 | 3.013,50 | 17.363,50 | |
3.6 | Organizarea procedurilor de achiziţie | 70.000,00 | 14.700,00 | 84.700,00 | |
3.7 | Consultanţă | 111.000,00 | 23.310,00 | 134.310,00 | |
| 3.7.1. Managementul de proiect pentru obiectivul de investiţii | 101.000,00 | 21.210,00 | 122.210,00 | |
| 3.7.2. Auditul financiar | 10.000,00 | 2.100,00 | 12.100,00 | |
3.8 | Asistenţă tehnică | 16.000,00 | 3.360,00 | 19.360,00 | |
| 3.8.1. Asistenţă tehnică din partea proiectantului | 1.000,00 | 210,00 |
| 1.210,00 |
| 3.8.1.1. pe perioada de execuţie a lucrărilor | 500,00 | 105,00 |
| 605,00 |
| 3.8.1.2. pentru participarea proiectantului la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuţie, avizat de către Inspectoratul de Stat în Construcţii | 500,00 | 105,00 |
| 605,00 |
| 3.8.2. Dirigenţie de şantier | 15.000,00 | 3.150,00 |
| 18.150,00 |
| 3.8.3. Coordonator în materie de securitate şi sănătate - conform Hotărârii Guvernului nr. 300/2006, cu modificările şi completările ulterioare | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
Total capitol 3 | 240.000,00 | 50.400,00 |
| 290.400,00 | |
CAPITOLUL 4 Cheltuieli pentru investiţia de bază |
| ||||
4.1 | Construcţii şi instalaţii | 218.495,00 | 45.883,95 |
| 264.378,95 |
4.2 | Montaj utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale | 92.600,00 | 19.446,00 |
| 112.046,00 |
4.3 | Utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale care necesită montaj | 422.955,00 | 88.820,55 |
| 511.775,55 |
4.4 | Utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale care nu necesită montaj şi echipamente de transport | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
4.5 | Dotări | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
4.6 | Active necorporale | 35.000,00 | 7.350,00 |
| 42.350,00 |
Total capitol 4 | 769.050,00 | 161.500,50 |
| 930.550,50 | |
CAPITOLUL 5 Alte cheltuieli |
| ||||
5.1 | Organizare de şantier | 7.000,00 | 1.470,00 |
| 8.470,00 |
| 5.1.1. Lucrări de construcţii şi instalaţii aferente organizării de şantier | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
| 5.1.2. Cheltuieli conexe organizării şantierului | 7.000,00 | 1.470,00 |
| 8.470,00 |
5.2 | Comisioane, cote, taxe, costul creditului | 4.922,06 | 0,00 |
| 4.922,06 |
| 5.2.1. Comisioanele şi dobânzile aferente creditului băncii finanţatoare | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
| 5.2.2. Cota aferentă ISC pentru controlul calităţii lucrărilor de construcţii | 1.555,48 | 0,00 |
| 1.555,48 |
| 5.2.3. Cota aferentă ISC pentru controlul statului în amenajarea teritoriului, urbanism şi pentru autorizarea lucrărilor de construcţii | 311,10 | 0,00 |
| 311,10 |
| 5.2.4. Cota aferentă Casei Sociale a Constructorilor - CSC | 1.555,48 | 0,00 |
| 1.555,48 |
| 5.2.5. Taxe pentru acorduri, avize conforme şi autorizaţia de construire/desfiinţare | 1.500,00 | 0,00 |
| 1.500,00 |
5.3 | Cheltuieli diverse şi neprevăzute | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
5.4 | Cheltuieli pentru informare şi publicitate | 3.500,00 | 735,00 |
| 4.235,00 |
Total capitol 5 | 15.422,06 | 2.205,00 |
| 17.627,06 | |
CAPITOLUL 6 Cheltuieli pentru probe tehnologice şi teste |
| ||||
6.1 | Pregătirea personalului de exploatare | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
6.2 | Probe tehnologice şi teste | 3.500,00 | 735,00 |
| 4.235,00 |
Total capitol 6 | 3.500,00 | 735,00 |
| 4.235,00 | |
CAPITOLUL 7 Cheltuieli aferente marjei de buget si pentru constituirea rezervei de implementare pentru ajustarea de pret |
| ||||
7.1 | Cheltuieli aferente marjei de buget 25% | 234.762,50 | 49.300,13 |
| 284.062,63 |
7.2 | Cheltuieli pentru constituirea rezervei de implementare pentru ajustarea de pret | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
Total capitol 7 | 234.762,50 | 49.300,13 |
| 284.062,63 | |
TOTAL GENERAL | 1.262.734,56 | 264.140,63 |
| 1.526.875,19 | |
din care: C + M (1.2 + 1.3 +1.4 + 2 + 4.1 + 4.2 + 5.1.1) | 311.095,00 | 65.329,95 |
| 376.424,95 | |
Proiectant Septembrie Beneficiar,
RED SOCKET SRL 2026 Comuna Dragoesti
Capacitati de producere energie din surse regenerabile de energie, pentru consum propriu in comuna Dragoesti, judetul Valcea
INDICATORI DE PROIECT
Scurta descriere: Proiectul vizează înfiinţarea unei capacităţi de producere a energiei electrice din surse regenerabile fotovoltaice, dotată cu sistem de stocare a energiei integrat, în scopul valorificării eficiente a energiei solare.
Obiectivul principal al proiectului este creşterea gradului de independenţă energetică, optimizarea consumului de energie electrică, reducerea costurilor operaţionale şi a emisiilor de gaze cu efect de seră, precum şi asigurarea unei surse de energie fiabile prin stocarea şi utilizarea inteligentă a energiei produse.
INDICATORI TEHNICI
Capacitate nou infiinţată de producere a energiei electrice | 100,00 | kWp |
Capacitatea de stocare (MWh) | 0,215 | MWh |
Numar de module de stocare individuale cu capacitatea de 215 kWh | 1,00 | bucati |
INDICATORI ECONOMICI
INDICATOR | Fara TVA | TVA | TVA inclus | ||||
VALOARE TOTALA PROIECT | 1.262.734,56 | 264.140,63 | 1.526.875,19 | ||||
din care: C + | M (1.2 + 1. | +1.4 + 2 | 4.1 + 4.2 + | 5.1.1) | 311.095,00 | 65.329,95 | 376.424,95 |
Proiectul va fi depus spre finantare prin Fondul pentru modernizare, Sprijinirea investiţiilor în dezvoltarea de noi capacităţi de stocare a energiei electrice produsă din surse regenerabile de energie pentru entităţi publice
Proiectant,
RED SOCKET SRL
Proiectant: | RED SOCKET SRL |
Beneficiar: | Comuna Dragoesti |
Capacitati de producere energie din surse regenerabile de energie, pentru consum propriu in comuna Dragoesti, judetul Valcea | |
DEVIZ GENERAL - SCENARIUL NERECOMANDAT
al obiectivului de investiţii
Nr. crt. | Denumirea capitolelor şi subcapitolelor de cheltuieli | Valoare fără TVA | TVA | Valoare cu TVA | |
lei | lei | lei | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |
CAPITOLUL 1 Cheltuieli pentru obţinerea şi amenajarea terenului |
|
| |||
1.1 | Obţinerea terenului | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
1.2 | Amenajarea terenului | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
1.3 | Amenajări pentru protecţia mediului şi aducerea terenului la starea iniţială | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
1.4 | Cheltuieli pentru relocarea/protecţia utilităţilor | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
Total capitol 1 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||
CAPITOLUL 2 Cheltuieli pentru asigurarea utilităţilor necesare obiectivului de investiţii |
|
| |||
Total capitol 2 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||
CAPITOLUL 3 Cheltuieli pentru proiectare şi asistenţă tehnică |
|
| |||
3.1 | Studii | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.1.1. Studii de teren | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.1.2. Raport privind impactul asupra mediului | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.1.3. Alte studii specifice | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
3.2 | Documentaţii-suport şi cheltuieli pentru obţinerea de avize, acorduri şi autorizaţii | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
3.3 | Expertizare tehnică | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
3.4 | Certificarea performanţei energetice şi auditul energetic al clădirilor | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
3.5 | Proiectare | 43.000,00 | 9.030,00 | 52.030,00 | |
| 3.5.1. Temă de proiectare | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.5.2. Studiu de prefezabilitate | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.5.3. Studiu de fezabilitate/documentaţie de avizare a lucrărilor de intervenţii şi deviz general | 26.650,00 | 5.596,50 | 32.246,50 | |
| 3.5.4. Documentaţiile tehnice necesare în vederea obţinerii avizelor/acordurilor/autorizaţiilor | 2.000,00 | 420,00 | 2.420,00 | |
| 3.5.5. Verificarea tehnică de calitate a proiectului tehnic şi a detaliilor de execuţie | 0,00 | 0,00 | 0,00 | |
| 3.5.6. Proiect tehnic şi detalii de execuţie | 14.350,00 | 3.013,50 | 17.363,50 | |
3.6 | Organizarea procedurilor de achiziţie | 70.000,00 | 14.700,00 | 84.700,00 | |
3.7 | Consultanţă | 111.000,00 | 23.310,00 | 134.310,00 | |
| 3.7.1. Managementul de proiect pentru obiectivul de investiţii | 101.000,00 | 21.210,00 | 122.210,00 | |
| 3.7.2. Auditul financiar | 10.000,00 | 2.100,00 | 12.100,00 | |
3.8 | Asistenţă tehnică | 16.000,00 | 3.360,00 | 19.360,00 | |
| 3.8.1. Asistenţă tehnică din partea proiectantului | 1.000,00 | 210,00 |
| 1.210,00 |
| 3.8.1.1. pe perioada de execuţie a lucrărilor | 500,00 | 105,00 |
| 605,00 |
| 3.8.1.2. pentru participarea proiectantului la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuţie, avizat de către Inspectoratul de Stat în Construcţii | 500,00 | 105,00 |
| 605,00 |
| 3.8.2. Dirigenţie de şantier | 15.000,00 | 3.150,00 |
| 18.150,00 |
| 3.8.3. Coordonator în materie de securitate şi sănătate - conform Hotărârii Guvernului nr. 300/2006, cu modificările şi completările ulterioare | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
Total capitol 3 | 240.000,00 | 50.400,00 |
| 290.400,00 | |
CAPITOLUL 4 Cheltuieli pentru investiţia de bază |
| ||||
4.1 | Construcţii şi instalaţii | 218.495,00 | 45.883,95 |
| 264.378,95 |
4.2 | Montaj utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale | 101.860,00 | 21.390,60 |
| 123.250,60 |
4.3 | Utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale care necesită montaj | 507.546,00 | 106.584,66 |
| 614.130,66 |
4.4 | Utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale care nu necesită montaj şi echipamente de transport | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
4.5 | Dotări | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
4.6 | Active necorporale | 35.000,00 | 7.350,00 |
| 42.350,00 |
Total capitol 4 | 862.901,00 | 181.209,21 |
| 1.044.110,21 | |
CAPITOLUL 5 Alte cheltuieli |
| ||||
5.1 | Organizare de şantier | 7.000,00 | 1.470,00 |
| 8.470,00 |
| 5.1.1. Lucrări de construcţii şi instalaţii aferente organizării de şantier | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
| 5.1.2. Cheltuieli conexe organizării şantierului | 7.000,00 | 1.470,00 |
| 8.470,00 |
5.2 | Comisioane, cote, taxe, costul creditului | 5.023,92 | 0,00 |
| 5.023,92 |
| 5.2.1. Comisioanele şi dobânzile aferente creditului băncii finanţatoare | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
| 5.2.2. Cota aferentă ISC pentru controlul calităţii lucrărilor de construcţii | 1.601,78 | 0,00 |
| 1.601,78 |
| 5.2.3. Cota aferentă ISC pentru controlul statului în amenajarea teritoriului, urbanism şi pentru autorizarea lucrărilor de construcţii | 320,36 | 0,00 |
| 320,36 |
| 5.2.4. Cota aferentă Casei Sociale a Constructorilor - CSC | 1.601,78 | 0,00 |
| 1.601,78 |
| 5.2.5. Taxe pentru acorduri, avize conforme şi autorizaţia de construire/desfiinţare | 1.500,00 | 0,00 |
| 1.500,00 |
5.3 | Cheltuieli diverse şi neprevăzute | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
5.4 | Cheltuieli pentru informare şi publicitate | 3.500,00 | 735,00 |
| 4.235,00 |
Total capitol 5 | 15.523,92 | 2.205,00 |
| 17.728,92 | |
CAPITOLUL 6 Cheltuieli pentru probe tehnologice şi teste |
| ||||
6.1 | Pregătirea personalului de exploatare | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
6.2 | Probe tehnologice şi teste | 3.500,00 | 735,00 |
| 4.235,00 |
Total capitol 6 | 3.500,00 | 735,00 |
| 4.235,00 | |
CAPITOLUL 7 Cheltuieli aferente marjei de buget si pentru constituirea rezervei de implementare pentru ajustarea de pret |
| ||||
7.1 | Cheltuieli aferente marjei de buget 25% | 258.225,25 | 54.227,30 |
| 312.452,55 |
7.2 | Cheltuieli pentru constituirea rezervei de implementare pentru ajustarea de pret | 0,00 | 0,00 |
| 0,00 |
Total capitol 7 | 258.225,25 | 54.227,30 |
| 312.452,55 | |
TOTAL GENERAL | 1.380.150,17 | 288.776,51 |
| 1.668.926,68 | |
din care: C + M (1.2 + 1.3 +1.4 + 2 + 4.1 + 4.2 + 5.1.1) | 320.355,00 | 67.274,55 |
| 387.629,55 | |
Proiectant Septembrie Beneficiar,
RED SOCKET SRL 2026 Comuna Dragoesti
BUGETUL PROIECTULUI
Capacitati de producere energie din surse regenerabile de energie, pentru consum propriu in comuna Dragoesti, judetul Valcea Beneficiar: Comuna DRAGOESTI · Proiectant: RED SOCKET SRL
Categorie | Subcategorie | Cap. deviz | Sursa | Valoare fără TVA | TVA | Valoare cu TVA | Elig. | Eligibil fără TVA | Eligibil cu TVA | Neeligibil fără TVA | Neeligibil cu TVA |
Obținerea și amenajarea terenului | Obținerea terenului | 1.1 | DG!D11 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | NU | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Amenajarea terenului | 1.2 | DG!D12 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenul | u1.3 | DG!D13 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
Asigurarea utilităților | Cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților | 1.4 | DG!D14 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectiv | u2 | DG!D17 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
Proiectare și asistență tehnică | Studii de teren | 3.1.1 | DG!D20 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Raport privind impactul asupra mediului | 3.1.2 | DG!D21 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Alte studii specifice | 3.1.3 | DG!D22 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Obținerea de avize, acorduri și autorizații | 3.2 | DG!D23 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Expertizare tehnică | 3.3 | DG!D24 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | NU | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Certificarea performanței energetice și auditul energetic | 3.4 | DG!D25 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | NU | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Proiectare — temă de proiectare | 3.5.1 | DG!D27 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Proiectare — studiu de prefezabilitate | 3.5.2 | DG!D28 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Proiectare — SF/DALI și deviz general | 3.5.3 | DG!D29 | 26.650,00 | 5.596,50 | 32.246,50 | DA | 26.650,00 | 32.246,50 | 0,00 | 0,00 |
| Proiectare — documentații pentru avize/acorduri/autori | z3.5.4 | DG!D30 | 2.000,00 | 420,00 | 2.420,00 | DA | 2.000,00 | 2.420,00 | 0,00 | 0,00 |
| Proiectare — verificarea tehnică de calitate | 3.5.5 | DG!D31 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Proiectare — proiect tehnic și detalii de execuție | 3.5.6 | DG!D32 | 14.350,00 | 3.013,50 | 17.363,50 | DA | 14.350,00 | 17.363,50 | 0,00 | 0,00 |
| Organizarea procedurilor de achiziție | 3.6 | DG!D33 | 70.000,00 | 14.700,00 | 84.700,00 | NU | 0,00 | 0,00 | 70.000,00 | 84.700,00 |
| Consultanță și management de proiect | 3.7.1 | DG!D35 | 101.000,00 | 21.210,00 | 122.210,00 | DA | 101.000,00 | 122.210,00 | 0,00 | 0,00 |
| Auditul financiar pentru cererea de rambursare | 3.7.2 | DG!D36 | 10.000,00 | 2.100,00 | 12.100,00 | DA | 10.000,00 | 12.100,00 | 0,00 | 0,00 |
| Asistență tehnică din partea proiectantului — execuție | 3.8.1.1 | DG!D39 | 500,00 | 105,00 | 605,00 | DA | 500,00 | 605,00 | 0,00 | 0,00 |
| Asistență tehnică din partea proiectantului — faze ISC | 3.8.1.2 | DG!D40 | 500,00 | 105,00 | 605,00 | DA | 500,00 | 605,00 | 0,00 | 0,00 |
| Plata diriginților de șantier | 3.8.2 | DG!D41 | 15.000,00 | 3.150,00 | 18.150,00 | DA | 15.000,00 | 18.150,00 | 0,00 | 0,00 |
| Coordonator în materie de securitate și sănătate (HG 30 | 3.8.3 | DG!D42 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
Investiția de bază | Construcții și instalații | 4.1 | DG!D45 | 218.495,00 | 45.883,95 | 264.378,95 | DA | 218.495,00 | 264.378,95 | 0,00 | 0,00 |
| Montaj utilaje și echipamente | 4.2 | DG!D46 | 92.600,00 | 19.446,00 | 112.046,00 | DA | 92.600,00 | 112.046,00 | 0,00 | 0,00 |
| Utilaje și echipamente care necesită montaj | 4.3 | DG!D47 | 422.955,00 | 88.820,55 | 511.775,55 | DA | 422.955,00 | 511.775,55 | 0,00 | 0,00 |
| Utilaje fără montaj și echipamente de transport | 4.4 | DG!D48 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Dotări | 4.5 | DG!D49 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Active necorporale | 4.6 | DG!D50 | 35.000,00 | 7.350,00 | 42.350,00 | DA | 35.000,00 | 42.350,00 | 0,00 | 0,00 |
Organizare de șantier | Lucrări de construcții și instalații | 5.1.1 | DG!D54 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Cheltuieli conexe | 5.1.2 | DG!D55 | 7.000,00 | 1.470,00 | 8.470,00 | DA | 7.000,00 | 8.470,00 | 0,00 | 0,00 |
Comisioane, cote, taxe, costul creditu | Comisioane și dobânzi aferente creditului | 5.2.1 | DG!D57 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | NU | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Cota ISC — controlul calității lucrărilor | 5.2.2 | DG!D58 | 1.555,48 | 0,00 | 1.555,48 | NU | 0,00 | 0,00 | 1.555,48 | 1.555,48 |
| Cota ISC — urbanism și autorizare | 5.2.3 | DG!D59 | 311,10 | 0,00 | 311,10 | NU | 0,00 | 0,00 | 311,10 | 311,10 |
| Cota Casei Sociale a Constructorilor | 5.2.4 | DG!D60 | 1.555,48 | 0,00 | 1.555,48 | NU | 0,00 | 0,00 | 1.555,48 | 1.555,48 |
| Taxe pentru acorduri, avize și autorizația de construire | 5.2.5 | DG!D61 | 1.500,00 | 0,00 | 1.500,00 | NU | 0,00 | 0,00 | 1.500,00 | 1.500,00 |
Diverse și neprevăzute | Cheltuieli diverse și neprevăzute | 5.3 | DG!D62 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
Informare și publicitate | Cheltuieli pentru informare și publicitate | 5.4 | DG!D63 | 3.500,00 | 735,00 | 4.235,00 | DA | 3.500,00 | 4.235,00 | 0,00 | 0,00 |
Probe tehnologice și teste | Pregătirea personalului de exploatare | 6.1 | DG!D66 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | DA | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Probe tehnologice și teste | 6.2 | DG!D67 | 3.500,00 | 735,00 | 4.235,00 | DA | 3.500,00 | 4.235,00 | 0,00 | 0,00 |
Marja de buget | Cheltuieli aferente marjei de buget 25% | 7.1 | DG!D70 | 234.762,50 | 49.300,13 | 284.062,63 | NU | 0,00 | 0,00 | 234.762,50 | 284.062,63 |
Rezervă pentru ajustarea de preț | Rezervă de implementare pentru ajustarea de preț | 7.2 | DG!D71 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | NU | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| TOTAL CONFORM GHID |
|
| 1.262.734,56 | 264.140,63 | 1.526.875,19 |
| 953.050,00 | 1.153.190,50 | 309.684,56 | 373.684,69 |
CONTROL ȘI PLAFONAREA LA VALOAREA FINANȚĂRII fără TVA cu TVA
Total din buget | 1.262.734,56 |
| 1.526.875,19 |
TOTAL GENERAL din DG (D73 / F73) | 1.262.734,56 | 1.526.875,19 | |
Diferență buget − DG (trebuie 0) | 0,00 | 0,00 | |
Eligibil conform Ghid | 953.050,00 | 1.153.190,50 | |
Neeligibil conform Ghid | 309.684,56 | 373.684,69 | |
Valoare finanțare (1.100.000 / 1.331.000 EUR/MW) | 578.017,00 | 699.400,57 | |
Depășire a finanțării de către eligibilul din Ghid | 375.033,00 | 453.789,93 | |
ELIGIBIL FINAL (plafonat la finanțare) | 578.017,00 | 699.400,57 | |
NEELIGIBIL FINAL (Ghid + depășirea finanțării) | 684.717,56 | 827.474,62 | |
Verificare: eligibil final + neeligibil final − total (trebuie 0) | 0,00 | 0,00 | |
Contribuția beneficiarului = neeligibil final | 684.717,56 | 827.474,62 |