Anexa la HCL nr. 43 din 28 iulie 2023
ACT ADIŢIONAL LA STATUTUL
ASOCIAŢIEI DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA
„AQUA NEAMŢ”
Membrii Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitară „AQUA NEAMŢ”, întruniţi în Adunarea Generală din data de ..........., în baza Hotărârii nr. ..................... din data de ............................., aprobată în Adunarea Generală a Asociației, şi a Hotărârilor Consiliului Judeţean Neamț, respectiv ale consiliilor locale ale unităților administrativ – teritoriale, membre ale Asociației,
am hotărât modificarea Statutului Asociației, după cum urmează:
- La Capitolul I - ASOCIAŢII:
Partea introductivă se completează, ca urmare a aderării comunei Ghindaoani, după cum urmează:
”Comuna Ghindăoani reprezentată de dl. ANTOCHI Adrian, în calitate de primar al comunei Ghindaoani.”
- La Capitolul III – PATRIMONIUL ASOCIAŢIEI:
La art. 6 alin. (2), Patrimoniul Asociației va deveni 31.000 RON, prin contribuţia în numerar a noului asociat, respectiv a comunei Ghindaoani, cu suma de 500 lei.
- La Capitolul V – ORGANELE ASOCIAŢIEI:
La art. 14 alin. (4), ca urmare a aderării unei noi unități adminstrativ-teritoriale, componența Adunării Generale se completează astfel:
”Sunt numiţi în calitate de membri ai Adunării Generale:
...
- Dl. ANTOCHI Adrian, primar, reprezentantul Comunei Gâdinți.”
Celelalte articole ale Statutului Asociaţiei rămân neschimbate.
Prezentul act adiţional modifică în mod corespunzator statutul asociaţiei, anexându-se la acesta.
Prezentul Act adiţional la Statut a fost redactat in 8 (opt) exemplare originale, azi, data autentificării.
ASOCIAŢII