| ROMANIA | |||||||||||
| JUDETUL ALBA | |||||||||||
| MUNICIPIUL ALBA IULIA | |||||||||||
| CONSILIUL LOCAL | |||||||||||
| DEVIZ GENERAL-extindere retea canalizare si racorduri al obiectivului de investitie „Extindere retea canalizare si apa pe strazile: Azur, Zenit, Albatros, Uranus, Orizont 3, Orizont 4, Orizont 6, Orizont 9, Orizont 10, Orizont 16, Orizont 21, Orizont 23, Orizont 24, Orizont 25, Orizont 26” | |||||||||||
| Nr. crt. | Denumirea capitolelor si subcapitolelor de cheltuieli | Valoare (fara TVA) | TVA | Valoare cu TVA | |||||||
| lei | lei | lei | |||||||||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||||
| CAPITOL 1 Cheltuieli pentru obtinerea si amenajarea terenului | |||||||||||
| 1.1 | Obtinerea terenului | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 1.2 | Amenajarea terenului | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 1.3 | Amenajari pentru protectia mediului si aducerea terenului la starea initiala | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 1.4 | Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| TOTAL CAPITOL 1 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | ||||||||
| CAPITOL 2 Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii | |||||||||||
| TOTAL CAPITOL 2 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | ||||||||
| CAPITOL 3 Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica | |||||||||||
| 3.1 | Studii | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.2 | Documentatii-suport si cheltuieli pentru obtinerea de avize, acorduri si autorizatii | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.3 | Expertizare tehnica | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.4 | Certificarea performantei energetice si auditul energetic al cladirilor | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5 | Proiectare | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.1 | Tema de proiectare | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.2 | Studiu de prefezabilitate | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.3 | Studiu de fezabilitate/documentatie de avizare a lucrarilor de interventii si deviz general | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.4 | Documentatiile tehnice necesare in vederea obtinerii avizelor/acordurilor/autorizatiilor | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.5 | Verificarea tehnica de calitate a proiectului tehnic si a detaliilor de executie | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.6 | Proiect tehnic si detalii de executie | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.6 | Organizarea procedurilor de achizitie | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.7 | Consultanta-Dirigentie de santier | 23,026.32 | 4,375.00 | 27,401.32 | |||||||
| 3.8 | Asistenta tehnica | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| TOTAL CAPITOL 3 | 23,026.32 | 4,375.00 | 27,401.32 | ||||||||
| CAPITOL 4 Cheltuieli pentru investitia de baza | |||||||||||
| 4.1 | Constructii si instalatii | 2,822,986.44 | |||||||||
| 4.1.1 | Pentru care exista standard de cost | ||||||||||
| [0003.1] str. Azur | 116,663.07 | 22,165.98 | 138,829.05 | ||||||||
| [0003.1.1] Extindere retea canalizare, str. Azur | 71,148.04 | 13,518.13 | 84,666.17 | ||||||||
| [0003.1.3] Conducta refulare apa uzata | 45,515.03 | 8,647.86 | 54,162.89 | ||||||||
| [0003.2] str. Zenit | 59,671.29 | 11,337.55 | 71,008.84 | ||||||||
| [0003.2.1] Extindere retea canalizare, str. Zenit | 59,671.29 | 11,337.55 | 71,008.84 | ||||||||
| [0003.3] str. Albatros | 506,439.03 | 96,223.42 | 602,662.45 | ||||||||
| [0003.3.1] Extindere retea canalizare, str. Albatros | 506,439.03 | 96,223.42 | 602,662.45 | ||||||||
| [0003.4] str. Uranus | 317,331.76 | 60,293.03 | 377,624.79 | ||||||||
| [0003.4.1] Extindere retea canalizare, str. Uranus | 317,331.76 | 60,293.03 | 377,624.79 | ||||||||
| [0003.5] str. Orizont 3 | 84,403.78 | 16,036.72 | 100,440.50 | ||||||||
| [0003.5.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 3 | 47,867.20 | 9,094.77 | 56,961.97 | ||||||||
| [0003.5.2] Racorduri de canalizare, str. Orizont 3 | 36,536.58 | 6,941.95 | 43,478.53 | ||||||||
| [0003.6] str. Orizont 4 | 169,320.81 | 32,170.95 | 201,491.76 | ||||||||
| [0003.6.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 4 | 110,115.78 | 20,922.00 | 131,037.78 | ||||||||
| [0003.6.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 4 | 59,205.03 | 11,248.96 | 70,453.99 | ||||||||
| [0003.7] str. Orizont 6 | 191,255.72 | 36,338.59 | 227,594.31 | ||||||||
| [0003.7.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 6 | 123,064.76 | 23,382.30 | 146,447.06 | ||||||||
| [0003.7.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 6 | 68,190.96 | 12,956.28 | 81,147.24 | ||||||||
| [0003.8] str. Orizont 9 | 177,314.52 | 33,689.76 | 211,004.28 | ||||||||
| [0003.8.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 9 | 131,827.94 | 25,047.31 | 156,875.25 | ||||||||
| [0003.8.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 9 | 45,486.58 | 8,642.45 | 54,129.03 | ||||||||
| [0003.9] str. Orizont 10 | 162,613.67 | 30,896.60 | 193,510.27 | ||||||||
| [0003.9.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 10 | 125,769.33 | 23,896.17 | 149,665.50 | ||||||||
| [0003.9.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 10 | 36,844.34 | 7,000.42 | 43,844.76 | ||||||||
| [0003.10] str. Orizont 16 | 119,570.53 | 22,718.40 | 142,288.93 | ||||||||
| [0003.10.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 16 | 96,830.69 | 18,397.83 | 115,228.52 | ||||||||
| [0003.10.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 16 | 22,739.84 | 4,320.57 | 27,060.41 | ||||||||
| [0003.11] str. Orizont 21 | 190,938.52 | 36,278.32 | 227,216.84 | ||||||||
| [0003.11.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 21 | 159,107.79 | 30,230.48 | 189,338.27 | ||||||||
| [0003.11.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 21 | 31,830.73 | 6,047.84 | 37,878.57 | ||||||||
| [0003.12] str. Orizont 23 | 203,699.38 | 38,702.88 | 242,402.26 | ||||||||
| [0003.12.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 23 | 149,132.09 | 28,335.10 | 177,467.19 | ||||||||
| [0003.12.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 23 | 54,567.29 | 10,367.79 | 64,935.08 | ||||||||
| [0003.13] str. Orizont 24 | 180,959.01 | 34,382.21 | 215,341.22 | ||||||||
| [0003.13.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 24 | 112,768.05 | 21,425.93 | 134,193.98 | ||||||||
| [0003.13.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 24 | 68,190.96 | 12,956.28 | 81,147.24 | ||||||||
| [0003.14] str. Orizont 25 | 154,970.73 | 29,444.44 | 184,415.17 | ||||||||
| [0003.14.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 25 | 114,003.24 | 21,660.62 | 135,663.86 | ||||||||
| [0003.14.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 25 | 40,967.49 | 7,783.82 | 48,751.31 | ||||||||
| [0003.15] str. Orizont 26 | 187,834.62 | 35,688.58 | 223,523.20 | ||||||||
| [0003.15.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 26 | 110,531.56 | 21,001.00 | 131,532.56 | ||||||||
| [0003.15.2] Racorduri de canalizare, str. Orizont 26 | 77,303.06 | 14,687.58 | 91,990.64 | ||||||||
| 4.1.2 | Pentru care nu exista standard de cost | ||||||||||
| 4.2 | Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale | ||||||||||
| 4.2.1 | Pentru care exista standard de cost | ||||||||||
| 4.2.2 | Pentru care nu exista standard de cost | ||||||||||
| 4.3 | Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj | 112,303.92 | 21,337.74 | 133,641.66 | |||||||
| 4.3.1 | Pentru care exista standard de cost | ||||||||||
| 4.3.2 | Pentru care nu exista standard de cost | 112,303.92 | 21,337.74 | 133,641.66 | |||||||
| 4.4 | Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesita montaj si echipamente de transport | ||||||||||
| 4.5 | Dotari | ||||||||||
| 4.6 | Active necorporale | ||||||||||
| TOTAL CAPITOL 4 | 2,935,290.36 | 557,705.17 | 3,492,995.53 | ||||||||
| CAPITOL 5 Alte cheltuieli | |||||||||||
| 5.1 | Organizare de santier | 0.00 | |||||||||
| 5.1.1 | Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier | ||||||||||
| 5.1.2 | Cheltuieli conexe organizarii santierului | ||||||||||
| 5.2 | Comisioane, cote, taxe, costul creditului | 32,288.19 | 6,134.76 | 38,422.95 | |||||||
| 5.2.1 | Comisioanele si dobanzile aferente creditului bancii finantatoare | ||||||||||
| 5.2.2 | Cota aferenta ISC pentru controlul calitatii lucrarilor de constructii | 14,676.45 | 2,788.53 | 17,464.98 | |||||||
| 5.2.3 | Cota aferenta ISC pentru controlul statului in amenajarea teritoriului, urbanism si pentru autorizarea lucrarilor de constructii | 2,935.29 | 557.71 | 3,493.00 | |||||||
| 5.2.4 | Cota aferenta Casei Sociale a Constructorilor - CSC | 14,676.45 | 2,788.53 | 17,464.98 | |||||||
| 5.2.5 | Taxe pentru acorduri, avize conforme si autorizatia de construire/desfiintare | ||||||||||
| 5.3 | Cheltuieli diverse si neprevazute | 293,529.04 | 55,770.52 | 349,299.55 | |||||||
| 5.4 | Cheltuieli pentru informare si publicitate | 7,894.74 | 1,500.00 | 9,394.74 | |||||||
| TOTAL CAPITOL 5 | 333,711.97 | 63,405.27 | 397,117.24 | ||||||||
| CAPITOL 6 Cheltuieli pentru probe tehnologice si teste | |||||||||||
| 6.1 | Pregatirea personalului de exploatare | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 6.2 | Probe tehnologice si teste | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| TOTAL CAPITOL 6 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | ||||||||
| CAPITOL 7 | |||||||||||
| Cheltuieli aferente marjei de buget si pentru construirea rezervei de implementare pentru ajustare de pret | |||||||||||
| 7.1 | Cheltuieli aferente marjei de buget 25% din ( 1.2 + 1.3 + 1.4 + 2 + 3.1 + 3.2 + 3.3 + 3.5 + 3.7 + 3.8 + 4 + 5.1.1) | 739,579.17 | 140,520.04 | 880,099.21 | |||||||
| 7.2 | Cheltuieli pentru construirea rezervei de implementare pentru ajustare de pret | 336,842.11 | 64,000.00 | 400,842.11 | |||||||
| Total capitol 7 | 1,076,421.27 | 204,520.04 | 1,280,941.32 | ||||||||
| TOTAL GENERAL | 4,368,449.92 | 830,005.48 | 5,198,455.40 | ||||||||
| din care: C+M (1.2+1.3+1.4+2+4.1+4.2+5.1.1) | 2,822,986.44 | 536,367.42 | 3,359,353.86 | ||||||||
| TOTAL GENERAL (cu TVA) din care: | 5,198,455.40 | ||||||||||
| buget de stat | 4,809,498.45 | ||||||||||
| buget local | 388,956.95 | ||||||||||
| Preţuri fără TVA | Cu standard de cost | Fără standard de cost | |||||||||
| Valoare CAP. 4 | 2,935,290.36 | ||||||||||
| Valoare investiţie | 4,368,449.92 | ||||||||||
| Cost unitar aferent investiţiei | 10,475.90 | ||||||||||
| Cost unitar aferent investiţiei (EURO) | 2,106.51 | ||||||||||
| Data | 03,01,2024 | ||||||||||
| Curs Euro | 4.9731 | ||||||||||
| Valoare de referinţă pentru determinarea încadrării în standardulde cost (locuitori beneficiari/ locuitori echivalenţi beneficiari/km) | 417.00 | ||||||||||