| ROMANIA | Anexa 1 la HCL | ||||||||||
| JUDETUL ALBA | |||||||||||
| MUNICIPIUL ALBA IULIA | |||||||||||
| CONSILIUL LOCAL | |||||||||||
| DEVIZ GENERAL al obiectivului de investitie „Extindere retea canalizare si apa pe strazile: Azur, Zenit, Albatros, Uranus, Orizont 3, Orizont 4, Orizont 6, Orizont 9, Orizont 10, Orizont 16, Orizont 21, Orizont 23, Orizont 24, Orizont 25, Orizont 26” | |||||||||||
| Nr. crt. | Denumirea capitolelor si subcapitolelor de cheltuieli | Valoare (fara TVA) | TVA | Valoare cu TVA | |||||||
| lei | lei | lei | |||||||||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||||
| CAPITOL 1 Cheltuieli pentru obtinerea si amenajarea terenului | |||||||||||
| 1.1 | Obtinerea terenului | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 1.2 | Amenajarea terenului | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 1.3 | Amenajari pentru protectia mediului si aducerea terenului la starea initiala | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 1.4 | Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| TOTAL CAPITOL 1 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | ||||||||
| CAPITOL 2 Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii | |||||||||||
| TOTAL CAPITOL 2 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | ||||||||
| CAPITOL 3 Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica | |||||||||||
| 3.1 | Studii | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.2 | Documentatii-suport si cheltuieli pentru obtinerea de avize, acorduri si autorizatii | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.3 | Expertizare tehnica | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.4 | Certificarea performantei energetice si auditul energetic al cladirilor | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5 | Proiectare | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.1 | Tema de proiectare | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.2 | Studiu de prefezabilitate | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.3 | Studiu de fezabilitate/documentatie de avizare a lucrarilor de interventii si deviz general | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.4 | Documentatiile tehnice necesare in vederea obtinerii avizelor/acordurilor/autorizatiilor | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.5 | Verificarea tehnica de calitate a proiectului tehnic si a detaliilor de executie | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.5.6 | Proiect tehnic si detalii de executie | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.6 | Organizarea procedurilor de achizitie | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 3.7 | Consultanta-Dirigentie de santier | 35,000.00 | 6,650.00 | 41,650.00 | |||||||
| 3.8 | Asistenta tehnica | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| TOTAL CAPITOL 3 | 35,000.00 | 6,650.00 | 41,650.00 | ||||||||
| CAPITOL 4 Cheltuieli pentru investitia de baza | |||||||||||
| 4.1 | Constructii si instalatii | 4,362,849.80 | |||||||||
| 4.1.1 | Pentru care exista standard de cost | ||||||||||
| [0003.1] str. Azur | 556,924.45 | 105,815.65 | 662,740.10 | ||||||||
| [0003.1.1] Extindere retea canalizare, str. Azur | 71,148.04 | 13,518.13 | 84,666.17 | ||||||||
| [0003.1.2] Extindere retea apa, str. Azur | 421,149.87 | 80,018.48 | 501,168.35 | ||||||||
| [0003.1.3] Conducta refulare apa uzata | 45,515.03 | 8,647.86 | 54,162.89 | ||||||||
| [0003.1.4] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI (6buc.) _ (1.0 x 1.0 x 1.8) | 8,831.35 | 1,677.96 | 10,509.31 | ||||||||
| [0003.1.5] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI (2 buc.)_ (1.0 x 1.5 x 1.8) | 10,280.16 | 1,953.23 | 12,233.39 | ||||||||
| [0003.2] str. Zenit | 375,818.54 | 71,405.52 | 447,224.06 | ||||||||
| [0003.2.1] Extindere retea canalizare, str. Zenit | 59,671.29 | 11,337.55 | 71,008.84 | ||||||||
| [0003.2.2] Extindere retea apa, str. Zenit | 307,315.90 | 58,390.02 | 365,705.92 | ||||||||
| [0003.2.3] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.0 x 1.8) | 8,831.35 | 1,677.96 | 10,509.31 | ||||||||
| [0003.3] str. Albatros | 749,320.01 | 142,370.80 | 891,690.81 | ||||||||
| [0003.3.1] Extindere retea canalizare, str. Albatros | 506,439.03 | 96,223.42 | 602,662.45 | ||||||||
| [0003.3.2] Extindere retea apa, str. Albatros | 223,769.47 | 42,516.20 | 266,285.67 | ||||||||
| [0003.3.3] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.0 x 1.8) | 8,831.35 | 1,677.96 | 10,509.31 | ||||||||
| [0003.3.4] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI (2 buc)_ (1.0 x 1.5 x 1.8) | 10,280.16 | 1,953.23 | 12,233.39 | ||||||||
| [0003.4] str. Uranus | 357,926.68 | 68,006.07 | 425,932.75 | ||||||||
| [0003.4.1] Extindere retea canalizare, str. Uranus | 317,331.76 | 60,293.03 | 377,624.79 | ||||||||
| [0003.4.2] Extindere retea apa, str. Uranus | 40,594.92 | 7,713.03 | 48,307.95 | ||||||||
| [0003.5] str. Orizont 3 | 84,403.78 | 16,036.72 | 100,440.50 | ||||||||
| [0003.5.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 3 | 47,867.20 | 9,094.77 | 56,961.97 | ||||||||
| [0003.5.2] Racorduri de canalizare, str. Orizont 3 | 36,536.58 | 6,941.95 | 43,478.53 | ||||||||
| [0003.6] str. Orizont 4 | 191,142.68 | 36,317.11 | 227,459.79 | ||||||||
| [0003.6.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 4 | 110,115.78 | 20,922.00 | 131,037.78 | ||||||||
| [0003.6.2] Extindere retea apa, str. Orizont 4 | 9,458.50 | 1,797.12 | 11,255.62 | ||||||||
| [0003.6.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 4 | 59,205.03 | 11,248.96 | 70,453.99 | ||||||||
| [0003.6.4] Bransament apa, str. Orizont 4 | 3,532.02 | 671.08 | 4,203.10 | ||||||||
| [0003.6.5] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.0 x 1.8) | 8,831.35 | 1,677.96 | 10,509.31 | ||||||||
| [0003.7] str. Orizont 6 | 216,900.51 | 41,211.10 | 258,111.61 | ||||||||
| [0003.7.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 6 | 123,064.76 | 23,382.30 | 146,447.06 | ||||||||
| [0003.7.2] Extindere retea apa, str. Orizont 6 | 9,747.33 | 1,851.99 | 11,599.32 | ||||||||
| [0003.7.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 6 | 68,190.96 | 12,956.28 | 81,147.24 | ||||||||
| [0003.7.4] Bransament apa, str. Orizont 6 | 7,066.11 | 1,342.56 | 8,408.67 | ||||||||
| [0003.7.5] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.0 x 1.8) | 8,831.35 | 1,677.96 | 10,509.31 | ||||||||
| [0003.8] str. Orizont 9 | 195,888.60 | 37,218.83 | 233,107.43 | ||||||||
| [0003.8.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 9 | 131,827.94 | 25,047.31 | 156,875.25 | ||||||||
| [0003.8.2] Extindere retea apa, str. Orizont 9 | 8,293.92 | 1,575.84 | 9,869.76 | ||||||||
| [0003.8.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 9 | 45,486.58 | 8,642.45 | 54,129.03 | ||||||||
| [0003.8.4] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.5 x 1.8) | 10,280.16 | 1,953.23 | 12,233.39 | ||||||||
| [0003.9] str. Orizont 10 | 270,395.34 | 51,375.11 | 321,770.45 | ||||||||
| [0003.9.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 10 | 125,769.33 | 23,896.17 | 149,665.50 | ||||||||
| [0003.9.2] Extindere retea apa, str. Orizont 10 | 72,728.81 | 13,818.47 | 86,547.28 | ||||||||
| [0003.9.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 10 | 36,844.34 | 7,000.42 | 43,844.76 | ||||||||
| [0003.9.4] Bransament apa, str. Orizont 10 | 24,772.70 | 4,706.81 | 29,479.51 | ||||||||
| [0003.9.5] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.5 x 1.8) | 10,280.16 | 1,953.23 | 12,233.39 | ||||||||
| [0003.10] str. Orizont 16 | 230,017.14 | 43,703.26 | 273,720.40 | ||||||||
| [0003.10.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 16 | 96,830.69 | 18,397.83 | 115,228.52 | ||||||||
| [0003.10.2] Extindere retea apa, str. Orizont 16 | 83,964.41 | 15,953.24 | 99,917.65 | ||||||||
| [0003.10.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 16 | 22,739.84 | 4,320.57 | 27,060.41 | ||||||||
| [0003.10.4] Bransament apa, str. Orizont 16 | 17,650.85 | 3,353.66 | 21,004.51 | ||||||||
| [0003.10.5] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.0 x 1.8) | 8,831.35 | 1,677.96 | 10,509.31 | ||||||||
| [0003.11] str. Orizont 21 | 275,538.56 | 52,352.33 | 327,890.89 | ||||||||
| [0003.11.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 21 | 159,107.79 | 30,230.48 | 189,338.27 | ||||||||
| [0003.11.2] Extindere retea apa, str. Orizont 21 | 58,117.84 | 11,042.39 | 69,160.23 | ||||||||
| [0003.11.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 21 | 31,830.73 | 6,047.84 | 37,878.57 | ||||||||
| [0003.11.4] Bransament apa, str. Orizont 21 | 17,650.85 | 3,353.66 | 21,004.51 | ||||||||
| [0003.11.5] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.0 x 1.8) | 8,831.35 | 1,677.96 | 10,509.31 | ||||||||
| [0003.12] str. Orizont 23 | 248,433.98 | 47,202.46 | 295,636.44 | ||||||||
| [0003.12.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 23 | 149,132.09 | 28,335.10 | 177,467.19 | ||||||||
| [0003.12.2] Extindere retea apa, str. Orizont 23 | 28,837.14 | 5,479.06 | 34,316.20 | ||||||||
| [0003.12.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 23 | 54,567.29 | 10,367.79 | 64,935.08 | ||||||||
| [0003.12.4] Bransament apa, str. Orizont 23 | 7,066.11 | 1,342.56 | 8,408.67 | ||||||||
| [0003.12.5] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.0 x 1.8) | 8,831.35 | 1,677.96 | 10,509.31 | ||||||||
| [0003.13] str. Orizont 24 | 201,931.15 | 38,366.92 | 240,298.07 | ||||||||
| [0003.13.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 24 | 112,768.05 | 21,425.93 | 134,193.98 | ||||||||
| [0003.13.2] Extindere retea apa, str. Orizont 24 | 10,691.98 | 2,031.48 | 12,723.46 | ||||||||
| [0003.13.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 24 | 68,190.96 | 12,956.28 | 81,147.24 | ||||||||
| [0003.13.4] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.5 x 1.8) | 10,280.16 | 1,953.23 | 12,233.39 | ||||||||
| [0003.14] str. Orizont 25 | 220,373.76 | 41,871.01 | 262,244.77 | ||||||||
| [0003.14.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 25 | 114,003.24 | 21,660.62 | 135,663.86 | ||||||||
| [0003.14.2] Extindere retea apa, str.Orizont 25 | 37,472.02 | 7,119.68 | 44,591.70 | ||||||||
| [0003.14.3] Racorduri de canalizare, str. Orizont 25 | 40,967.49 | 7,783.82 | 48,751.31 | ||||||||
| [0003.14.4] Bransament apa, str. Orizont 25 | 17,650.85 | 3,353.66 | 21,004.51 | ||||||||
| [0003.14.5] CONSTRUCTII CAMIN DIN BOLTARI _ (1.0 x 1.5 x 1.8) | 10,280.16 | 1,953.23 | 12,233.39 | ||||||||
| [0003.15] str. Orizont 26 | 187,834.62 | 35,688.58 | 223,523.20 | ||||||||
| [0003.15.1] Extindere retea canalizare, str. Orizont 26 | 110,531.56 | 21,001.00 | 131,532.56 | ||||||||
| [0003.15.2] Racorduri de canalizare, str. Orizont 26 | 77,303.06 | 14,687.58 | 91,990.64 | ||||||||
| 4.1.2 | Pentru care nu exista standard de cost | ||||||||||
| 4.2 | Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale | ||||||||||
| 4.2.1 | Pentru care exista standard de cost | ||||||||||
| 4.2.2 | Pentru care nu exista standard de cost | ||||||||||
| 4.3 | Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj | 112,303.92 | 21,337.74 | 133,641.66 | |||||||
| 4.3.1 | Pentru care exista standard de cost | ||||||||||
| 4.3.2 | Pentru care nu exista standard de cost | 112,303.92 | 21,337.74 | 133,641.66 | |||||||
| 4.4 | Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care nu necesita montaj si echipamente de transport | ||||||||||
| 4.5 | Dotari | ||||||||||
| 4.6 | Active necorporale | ||||||||||
| TOTAL CAPITOL 4 | 4,475,153.72 | 850,279.21 | 5,325,432.93 | ||||||||
| CAPITOL 5 Alte cheltuieli | |||||||||||
| 5.1 | Organizare de santier | 0.00 | |||||||||
| 5.1.1 | Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier | ||||||||||
| 5.1.2 | Cheltuieli conexe organizarii santierului | ||||||||||
| 5.2 | Comisioane, cote, taxe, costul creditului | 49,226.69 | 9,353.07 | 58,579.76 | |||||||
| 5.2.1 | Comisioanele si dobanzile aferente creditului bancii finantatoare | ||||||||||
| 5.2.2 | Cota aferenta ISC pentru controlul calitatii lucrarilor de constructii | 22,375.77 | 4,251.40 | 26,627.16 | |||||||
| 5.2.3 | Cota aferenta ISC pentru controlul statului in amenajarea teritoriului, urbanism si pentru autorizarea lucrarilor de constructii | 4,475.15 | 850.28 | 5,325.43 | |||||||
| 5.2.4 | Cota aferenta Casei Sociale a Constructorilor - CSC | 22,375.77 | 4,251.40 | 26,627.16 | |||||||
| 5.2.5 | Taxe pentru acorduri, avize conforme si autorizatia de construire/desfiintare | ||||||||||
| 5.3 | Cheltuieli diverse si neprevazute | 355,123.57 | 67,473.48 | 422,597.05 | |||||||
| 5.4 | Cheltuieli pentru informare si publicitate | 12,000.00 | 2,280.00 | 14,280.00 | |||||||
| TOTAL CAPITOL 5 | 416,350.26 | 79,106.55 | 495,456.81 | ||||||||
| CAPITOL 6 Cheltuieli pentru probe tehnologice si teste | |||||||||||
| 6.1 | Pregatirea personalului de exploatare | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| 6.2 | Probe tehnologice si teste | 0.00 | 0.00 | 0.00 | |||||||
| TOTAL CAPITOL 6 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | ||||||||
| CAPITOL 7 | |||||||||||
| Cheltuieli aferente marjei de buget si pentru construirea rezervei de implementare pentru ajustare de pret | |||||||||||
| 7.1 | Cheltuieli aferente marjei de buget 25% din ( 1.2 + 1.3 + 1.4 + 2 + 3.1 + 3.2 + 3.3 + 3.5 + 3.7 + 3.8 + 4 + 5.1.1) | 894,762.87 | 170,004.95 | 1,064,767.82 | |||||||
| 7.2 | Cheltuieli pentru construirea rezervei de implementare pentru ajustare de pret | 401,000.00 | 76,190.00 | 477,190.00 | |||||||
| Total capitol 7 | 1,295,762.87 | 246,194.95 | 1,541,957.82 | ||||||||
| TOTAL GENERAL | 6,222,266.86 | 1,182,230.70 | 7,404,497.56 | ||||||||
| din care: C+M (1.2+1.3+1.4+2+4.1+4.2+5.1.1) | 4,362,849.80 | 828,941.46 | 5,191,791.26 | ||||||||
| TOTAL GENERAL (cu TVA) din care: | 7,404,497.56 | ||||||||||
| buget de stat | 6,947,262.85 | ||||||||||
| buget local | 457,234.71 | ||||||||||
| Preţuri fără TVA | Cu standard de cost | Fără standard de cost | |||||||||
| Valoare CAP. 4 | 4,475,153.72 | ||||||||||
| Valoare investiţie | 6,222,266.86 | ||||||||||
| Cost unitar aferent investiţiei | 16,655.29 | ||||||||||
| Cost unitar aferent investiţiei (EURO) | 3,349.08 | ||||||||||
| Data | 03,01,2024 | ||||||||||
| Curs Euro | 4.9731 | ||||||||||
| Valoare de referinţă pentru determinarea încadrării în standardulde cost (locuitori beneficiari/ locuitori echivalenţi beneficiari/km) | 300-retea apa; 417-retea canalizare menajera | ||||||||||