PROIECT DE BUGET DE VENITURI ŞI CHELTUIELI PENTRU ANUL 2026, EXPRIMAT VALORIC IN LEI
I. SECTIUNEA DE FUNCTIONARE
| VENITURI SECTIUNEA DE FUNCTIONARE | Simbol cont | Prevederi an 2026 | Estimari an 2027 | Estimari an 2028 | Estimari an 2029 |
1. | Impozit venituri transfer proprietate imobile | 03.02.18 | 25.000 | 30.000 | 40.000 | 50.000 |
2. | Cote defalcate din impozitul pe venit | 04.02.01 | 861.000 | 944.000 | 967.000 | 987.000 |
3. | Sume din impozit venit pentru echilibrare bugete locale | 04.02.04 | 531.000 | 481.000 | 492.000 | 503.000 |
4. | Sume din fond rezerva Consiliul Judetean | 04.02.05 | 0 | 281.000 | 271.000 | 269.000 |
5. | Impozit pe clădiri persoane fizice | 07.02.01.01 | 187.000 | 190.000 | 195.000 | 200.000 |
6. | Impozit pe clădiri persoane juridice | 07.02.01.02 | 200.000 | 200.000 | 210.000 | 215.000 |
7. | Impozit pe terenuri persoane fizice | 07.02.02.01 | 124.000 | 125.000 | 130.000 | 135.000 |
8. | Impozit pe terenuri persoane juridice | 07.02.02.02 | 24.000 | 25.000 | 30.000 | 35.000 |
9. | Impozitul pe terenul din extravilan | 07.02.02.03 | 160.000 | 160.000 | 170.000 | 180.000 |
10. | Taxe judiciare de timbru | 07.02.03 | 35.000 | 40.000 | 45.000 | 50.000 |
11. | Alte impozite si taxe | 07.02.50 | 1.000 | 1.000 | 2.000 | 3.000 |
12. | Sume defalcate din TVA finanţare chelt descentralizate | 11.02.02 | 1.377.000 | 1.421.000 | 1.463.000 | 1.505.000 |
13. | Sume defalcate din TVA echilibrarea bugetelor locale | 11.02.06 | 473.000 | 0 | 0 | 0 |
14. | Impozit auto persoane fizice | 16.02.02.01 | 280.000 | 280.000 | 290.000 | 300.000 |
15. | Impozit auto persoane juridice | 16.02.02.02 | 125.000 | 120.000 | 130.000 | 140.000 |
16. | Taxe şi tarife eliberare de autorizaţii de funcţionare | 16.02.03 | 70.000 | 75.000 | 80.000 | 85.000 |
17. | Alte taxe pe utilizarea bunurilor | 16.02.50 | 10.000 | 10.000 | 20.000 | 30.000 |
18. | Redevente miniere | 30.05.01 | 174.000 | 180.000 | 190.000 | 200.000 |
19. | Venituri din concesiuni şi închirieri | 30.02.05 | 100.000 | 95.000 | 100.000 | 110.000 |
20. | Alte venituri privind circulaţia pe drumurile publice | 35.02.01 | 114.000 | 120.000 | 125.000 | 130.000 |
21. | Taxe speciale (taxe casatorie) | 36.02.06 | 1.000 | 1.000 | 2.000 | 3.000 |
22. | Alte venituri (apa, gunoi) | 36.02.50 | 550.000 | 560.000 | 570.000 | 580.000 |
23. | Subvenţii încălzire locuinţă lemne AJPIS | 42.02.34 | 150.000 | 160.000 | 170.000 | 180.000 |
24. | Subventie intabulare ANCPI | 43.02.34 | 250.000 | 50.000 | 60.000 | 70.000 |
25. | Vărsăminte din functionare pentru dezvoltare | 37.02.03 | -1.095.000 | -300.000 | 0 | 0 |
| VENITURI PROPUSE SECTIUNEA DE FUNCTIONARE |
| 4.727.000 | 5.249.000 | 5.752.000 | 5.960.000 |
| CHELTUIELI SECTIUNEA DE FUNCTIONARE | Simbol cont | Prevederi an 2026 | Estimari an 2027 | Estimari an 2028 | Estimari an 2029 |
1. | Autorităţi publice total, din care: | 51.02 | 1.748.000 | 2.050.000 | 2.165.000 | 2.280.000 |
| -cheltuieli de personal administratie publica si consilieri | 51.02.10 | 1.350.000 | 1.600.000 | 1.700.000 | 1.800.000 |
| -bunuri şi servicii, postale, deplasari, pregatire profesionala, si sume preluate prin reclasificare bugetara) | 51.02.20 | 362.000 | 410.000 | 420.000 | 430.000 |
| - transferuri ACOR – audit | 51.02.59 | 36.000 | 40.000 | 45.000 | 50.000 |
2. | Alte servicii publice generale total, din care: | 54.02 | 10.000 | 15.000 | 20.000 | 25.000 |
| -fond de rezervă bugetara la dispoziţia Consiliului Local | 54.02.50 | 10.000 | 15.000 | 20.000 | 25.000 |
3. | Invăţământ, total din care: | 65.02 | 245.000 | 281.000 | 297.000 | 320.000 |
| -naveta cadre didactice din venituri proprii | 65.02.10 | 30.000 | 50.000 | 60.000 | 70.000 |
| - bunuri şi servicii invatamant din TVA 131.000 lei si 10.000 lei din venituri porprii) | 65.02.20 | 141.000 | 156.000 | 160.000 | 170.000 |
| - tichete sociale si CES din TVA | 65.02.57 | 74.000 | 75.000 | 77.000 | 80.000 |
4. | Cultura | 67.02 | 170.000 | 125.000 | 130.000 | 135.000 |
| - bunuri si servicii Camin cultural, zilele Comunei Fantana Mare | 67.02.20 | 120.000 | 125.000 | 130.000 | 135.000 |
| - sustinerea cultelor | 67.02.59 | 50.000 | 0 | 0 | 0 |
5. | Asigurări şi asistenţă socială total, din care : | 68.02 | 1.442.000 | 1.511.000 | 1.578.000 | 1.644.000 |
| -cheltuieli de personal – salarii insotitori din TVA+ salar functionar public asistenta sociala din venituri proprii | 68.02.10 | 862.000 | 875.000 | 887.000 | 900.000 |
| -indemnizaţie persoane handicap din TVA, lemne, urgente, deces din venituri proprii | 68.02.57 | 580.000 | 636.000 | 691.000 | 744.000 |
6. | Locuinţe, dezvoltare publică total, din care : | 70.02 | 592.000 | 430.000 | 465.000 | 500.000 |
| -bunuri şi servicii (apa ACET+iluminat public EON+mentenanta Electroaxa+cotizatie GAL din venituri proprii si intabularea gratuita din contract OCPI) | 70.02.20 | 592.000 | 430.000 | 465.000 | 500.000 |
7. | Protecţia mediului | 74.02 | 200.000 | 260.000 | 270.000 | 280.000 |
| -bunuri şi servicii colectarea deseurilor Diasil, sortare Ritmic, motorina Lukoil | 74.02.20 | 200.000 | 260.000 | 270.000 | 280.000 |
8. | Transporturi, total din care : | 84.02 | 240.000 | 577.000 | 827.000 | 776.000 |
| - bunuri şi servicii, plombari drumuri, lucrari iarna, intretinere si reparatii drumuri si poduri, balastare si reparatii drumuri | 84.02.20 | 240.000 | 577.000 | 827.000 | 776.000 |
9. | Alte acţiuni economice, total din care : | 87.02 | 80.000 | 0 | 0 | 0 |
| - bunuri şi servicii, gestionare caini fara stapan, diverse servicii din venituri proprii | 87.02.20 | 80.000 | 0 | 0 | 0 |
| CHELTUIELI PROPUSE SECTIUNEA DE FUNCTIONARE | 4.727.000 | 5.249.000 | 5.752.000 | 5.960.000 | |
| EXCEDENT/DEFICIT SECTIUNE DE FUNCTIONARE | 0 | 0 | 0 | 0 |
II SECTIUNEA DE DEZVOLTARE
| VENITURI SECTIUNEA DE DEZVOLTARE | Simbol cont | Prevederi an 2026 | Estimari an 2027 | Estimari an 2028 | Estimari an 2029 |
1. | Vărsăminte din secţiunea de funcţionare pentru cofinantari proiecte existente si inceperea altor investitii | 37.02.04 | 1.095.000 | 300.000 | 0 | 0 |
2. | Sume din PNRR finantare PUG +CAV din contract | 42.02.89 | 3.480.000 | 0 | 0 | 0 |
3. | Retea gaze naturale din Anghel Saligny si alimentare apa | 42.02.87 | 50.450.000 | 0 | 0 | 0 |
4. | Statie incarcare vehicule electrice+eficienta energetica | 43.02.44 | 1.658.000 | 0 | 0 | 0 |
5. | Sume din PNRR finantare TIC | 42.02.88 | 245.000 | 0 | 0 | 0 |
6. | Sume finantare fotovoltatice din contract | 43.02.47 | 700.000 | 0 | 0 |
|
| VENITURI PROPUSE SECTIUNEA DE DEZVOLTARE | 57.628.000 | 300.000 | 0 | 0 |
| CHELTUIELI SECTIUNEA DE DEZVOLTARE | Simbol cont | Prevederi an 2026 | Estimari an 2027 | Estimari an 2028 | Estimari an 2029 |
1. | Autorităţi publice total, din care: | 51.02 | 20.000 | 0 | 0 | 0 |
| -Modul registru agricol | 51.02.71 | 20.000 | 0 | 0 | 0 |
2. | Locuinţe, dezvoltare publică total, din care : | 70.02 | 54.052.000 |
| 0 | 0 |
| - transferur pentru ADI gaz din contract | 70.02.55 | 50.000.000 | 0 | 0 | 0 |
| - contributie retea gaze naturale din venituri proprii | 70.02.55 | 400.000 | 300.000 | 0 | 0 |
| -fotovoltaice+ capacitati stocare | 70.02.58 | 814.000 |
|
|
|
| -TIC | 70.02.60 | 245.000 |
|
|
|
| -PUG | 70.02.61 | 480.000 |
|
|
|
| - active nefinanciare (extindere apa Anghel Saligny din contract si realizare bransamente apa) PUG, TIC, eficienta energetica din venituri proprii | 70.02.71 | 2.113.000 | 0 | 0 | 0 |
4. | Protectia mediului | 74.02 | 3.920.000 | 0 | 0 | 0 |
| - proiecte cu finantare PNRR (CAV), din contract | 74.02.61 | 3.000.000 | 0 | 0 | 0 |
| - active nefinanciare din venituri proprii CAV, statii reincarcare vehicule electrice | 74.02.71 | 920.000 | 0 | 0 | 0 |
5. | Prevenirea incendiilor, total din care : | 61.02 | 15.000 | 0 | 0 | 0 |
| - active nefinanciare (Remorca PSI ) | 61.02.71 | 15.000 | 0 | 0 | 0 |
| CHELTUIELI PROPUSE SECTIUNEA DE DEZVOLTARE | 58.007.000 | 300.000 | 0 | 0 | |
| EXCEDENT/DEFICIT SECTIUNEA DE DEZVOLTARE | -379.000 | 0 | 0 | 0 | |
| Total venituri buget an 2026 | 62.355.000 | 5.549.000 | 5.752.000 | 5.960.000 | |
| Total cheltuieli buget an 2026 | 62.734.000 | 5.549.000 | 5.752.000 | 5.960.000 | |
| Deficit | -379.000 | 0 | 0 | 0 |
Mentionez ca proiectul de buget local pentru anul 2026 si estimarile pentru anii 2027-2029 a fost previzionat fara a avea comunicarea repartizarii sumelor de catre Consiliul Judetean Suceava.